Aroostook League unveils 2023 Fall All-Aroostook all stars

3 months ago

The Aroostook League has announced its fall All-Aroostook teams in soccer, cross-country and golf. 

Boys Class B/C Soccer

Caribou: Dylan Bouchard, Owen Corrigan, Damarion Gagnon, Sam Hebert, Dawson St. Pierre; Fort Kent: Max Bois, Ethan Daigle, Walker Marquis, Kaden Theriault, Max Wegener; Houlton: Brandon Barton, Konnor Lynds, Adrian Norton; Presque Isle: Jack Buck, Sam Donohue, Isaac Staples.

Boys Class D Soccer  

Ashland: Inyas Janoch, Blake Vincent; Central Aroostook: Carson Cushman, Ethan Cushman, Jonah Tweedie; Easton: Augustus Bonner, Chase Flewelling, Owen Sweeney;  East Grand: Nathan Frye, Gauge Osgood; Fort Fairfield: Cayden Ala, Joel Cormier, Micah Daigle ; Hodgdon:  Hunter Duttweiler, Oisin Gardiner; Katahdin: Calvin Richardson; Madawaska: Chris Boucher, Nick Poitras, Sam Thibeault;  MSSM: Quinn Smith; Southern Aroostook: Ethan Collier Trafton Russell; Washburn: Roegan Rosi-Carney, Avery Nadeau, Garrett Plourde; Wisdom: Jack Desjardins, Dawson Gagnon, Camden Pelletier, Landon Picard: Van Buren: Addien Davies, Dawsyn Searles.

Girls Class B/C Soccer

Caribou: Ainsley Caron, Amelia Godin, Brianna Levesque, Madelyn Morrow, Jillian Zieglar; Fort Kent:  Julia Cyr, Allie Fournier, Hannah Lovely, Madeline Philbrook, Shelby Theriault; Houlton: Gabby Gentle, Mylee Sylvia; Presque Isle: Peyton Boinske, McKayla Guerrette, Jayden Harvell, Olivia Locke, Astra Laughton.

Girls Class D Soccer

Ashland: Layla Burby, Michaela Carney, Emma Doughty, Maggie Landeen, Macy MacLean; Central Aroostook: Lilly Burtt, Abby Haines, Izabel Pryor; East Grand: Jayden Williams; Easton: Grace Ellis; Fort Fairfield: Brianna Osterblom, Hodgdon: Meghan Peters, Anna Oliver; Katahdin: Hunter Hartsgrove,  Madawaska: Payton Pelletier; MSSM: Aubrey Ainsworth, Elizabeth Rethman; Southern Aroostook:   Emmalee Landry, Ally Shields, Cami Shields, Madison Shields; Washburn: Hailey Cote, Chelsea Hobbs;  Wisdom: Kamryn Clavette, Ava Lerman, Lilly Roy, Colleen Thamson.  

Boys Cross Country

Caribou: Seth Dubay, Tewolde Stewart, Harrison Landes, Jacob Violette; Ft. Kent: Quin Michaud, Alden Reardon Houlton/GHCA: James Brady, Braden Drake, Malachi Witmer; MSSM: Ben Uhlenhake; Washburn: Roegan Rosi-Carney, Garrett Plourde, Isaac Sines. 

Girls Cross Country

Caribou: Maggie Bell, Annabelle Haily; Fort Kent: Rowan Tanguay; Houlton/GHCA: Teanne Ewings, Natalie Johnson, Katie McQuarrie, Andrea Ross, Leann Ross; Presque Isle: Taylor York.   

Golf

Ashland: Ellie Calhoun; Caribou: Ty Hunter, Matt Pellietier, Lars Spooner; Central Aroostook: Wyatt Allen, Abram McCrum; Fort Fairfield: Cayden Ala, Michael Bruce, Graedon King, Brett Senal; Fort Kent: Kayden Theriaul, Mason Pellitier; Hodgdon: David Tuttle, Jacob Tuttle;  Houlton: Thadeus Gentle, Patrick Marino; Madawaska: Isaac Beaulieu; Presque Isle: Cooper Boinske, Jack Boone, Gavin Dunleavy, Owen MacKinnon, Grant Stubbs.